Manganokalcit a jeho pomoc


Je to asi tak mesiac a pol, čo som si v mojom obľúbenom obchodíku kúpila krásny manganokalcit. Zaujal ma svojou ružovou farbou, ktorá miestami vyzerala ako mliečna, ale čo ma ešte viac zaujalo, bola jeho kryštalická podoba. Teda miesta takmer priesvitné v ňom. Zreteľne ukazovali čiary akoby letokruhy, ktoré boli vykreslené hustejším mangánom. Priniesla som ho domov, vyčistila a dala nabiť. Potom som ho už len vložila pod vankúš a snívala 🙂 

…..
Popis kameňa:
Manganokalcit (ružový kalcit) je srdečným kryštálom udržujúcim spojenie s ríšou anjelov. Kameň odpustenia, pomáha zbaviť sa strachu a smútku, ktorý sa zmocnil srdca v minulosti a prináša ničím nepodmienenú lásku. Pomáha nám prijať sa takí, akí sme. Liečivo pôsobí na nervový systém, potláča napätie a úzkosť. Dá sa použiť preventívne proti vzniku migrény. Láskyplná energia ružového kalcitu jemne odstraňuje odpor. Kryštál pomôže každému, kto utrpel nejakú traumu alebo sa stal obeťou napadnutia. Je symbolom pre cit a lásku. Pôsobí ako balzam na poranenú dušu či zlomené srdce. Využíva sa najmä pri všetkých chorobách, ktoré sužujú naše telo, ale pôvod majú hlavne v našej hlave.  O skúsenostiach s týmto kameňom písala aj Terrafina.
…..
Ja som ho pod vankúšom mala spolu s akvamarínom. Spočiatku som nejako nepostrehla jeho pôsobenie na mňa. Je síce pravda, že mi prišli vcelku zaujímavé sny. Ale kedže som mala nejaké snové obdobie, tak som to skôr pripisovala tomu, že sa trénujem v pamätaní snov 😀 Ale keď sa pozriem do snového denníka, tak zisťujem, že moje sny sa týkali poväčšine partnerstva. A vždy ma upozorňovali na nejakú časť z môjho partnerského života. Keď som kameň vytiahla po dvoch týždňoch spod vankúša, tak som zostala prekvapená. Zo svojej ružovej farby vybledol. A čo bolo ešte zvláštnejšie, tak zostal celý dopukaný. Jednoducho, ako keby mi bol padol niekde na dlažbu a začal sa štiepiť. Doteraz kamene pri mne menili iba farbu a niektoré sa trochu zatiahli. Toto bolo po prvý krát, čo takto zmenil štruktúru. Už z neho nebol ten pekný kryštalický kamienok, ale kameň, ktorý sa mal každú chvíľu rozpadnúť.

…..

Tak som ho pekne vyčistila a vzala som ho ukázať do obchodu, kde som ho kúpila. Pani majiteľka sa na neho pozrela a skonštatovala to čo ja, že ten teda odviedol poriadnu prácu. Potom sme si v múdrej knižôčke prečítali, že pomáha spracovávať psychosomatické ochorenia a ja som si uvedomila v čom mi tak pomohol. Od marca som bola v jednom pracovnom kole. Pripísalo sa to aj na mojom zdravotnom stave, takže vlastne to súviselo s celou mojou bytosťou. A práve manganokalcit mi pomohol to aspoň čiastočne spracovávať aj keď iba ako nočný partner pod vankúšom. Ale prostredníctvom snov som toho veľmi veľa pochopila o dianí okolo mňa. Bolo mi na jednej strane ľúto, že som ten kamienok takto zničila, na strane druhej som mu bola vďačná za pomoc, ktorú mi poskytol. Rozhodla som sa, že ho pekne vyčistím a zanesiem niekde do prírody. Zakopem ho niekde v lese, vrátim ho tam odkiaľ prišiel. Na druhý deň som mala ísť ku priateľke a kedže chodievame dosť často na prechádzky, zobrala som si ho so sebou, že to urobím tam. Keď som ho však ráno chytila do ruky, ucítila som ho dosť výrazne pulzovať. Nevedela som ho ani z ruky odložiť. Tak som si ho so sebou zobrala do vrecka. Cez deň som ho niekoľkokrát vytiahla a pulzoval rovnako.
Tak som sa rozhodla, že si ho ešte nejaký čas nechám. Zrejme mi ešte môže pomôcť. Ale aby mu nebolo smutno a neťahal to všetko sám, kúpila som mu rovnakého súputníka a teraz ich používam na striedačku. Som rada, že som si vybrala tento kameň a že mi urobil takúto službu. No aby ste videli, ako teda dopadol, prikladám vám pár jeho aktuálnych fotiek 🙂

This slideshow requires JavaScript.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: